Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

ΝΙΚΗ ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ - ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 4 - 0

Γκολ και θέαμα πρόσφερε η ομάδα μας αυτήν την αγωνιστική αφού επικράτησε του Ευαγόρα Σχηματαρίου με 4-0. Επιτέλους μετά από πολλές αγωνιστικές η ΝΙΚΗ ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ δημιούργησε πολλές φάσεις , έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και ΔΕΝ δέχτηκε γκολ!!!! Το σκορ άνοιξε στο 7' λεπτό με μια προσωπική ενέργεια του Αίσωπου ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Πολλές φάσεις στα καρέ του Ευαγόρα αλλά το ημίχρονο έκλεισε με αυτό το σκορ.
    Δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 54' λεπτό η ομάδα μας σκόραρε με ένα πολύ όμορφο σούτ του νεαρού Ζητουνιάτη έξω από την μεγάλη περιοχή για να γίνει έτσι το 2-0. Τα υπόλοιπα γκόλ  επιτεύχθηκαν στο 64' λεπτο και 71' λεπτό με σκόρερ τους Αίσωπο και Λούλο. Τελικό σκορ 4 - 0 !

Διακριθέντες : Αβραμίδης , Μπάρλος , Ζητουνιάτης , Αίσωπος .

ΣΥΝΘΕΣΗ : Αβραμίδης , Τόλιας , Αντωνίου , Λούτσας , Τσαούσης , Γούλας , Μπάρλος , Λούλος , Αίσωπος (72' Ξώβριος) , Ζητουνιάτης ( 75' Κουντουργιώτης) , Κιούσης ( 64' Βεκίλης ).