Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

ΝΙΚΗ ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ - ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΘΗΒΩΝ 2 - 4

Όσο αισιόδοξα ξεκίνησε η ομάδα μας τον αγώνα τόσο απαισιόδοξα τελείωσε!!! Η σέντρα ξεκίνησε με την ΝΙΚΗ ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ να έχει την μπάλα και μόλις στην πρώτη επίθεση με έναν όμορφο συνδυασμό των Χρήστου - Κιούση ο τελευταίος με ένα όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 μόλις στο 30'' δευτερόλεπτο. Στο επόμενο τέταρτο η ομάδα μας επικρατούσε κατά κράτος του αντιπάλου, όμως μεσα σε 5 λεπτά και συγκεκριμένα στο 38΄ λεπτό έγινε το 1-1, στο ακριβώς επόμενο λεπτό το 1-2 και στο 43' λεπτό έγινε το 1-3.  ΣΟΚ  για την ομάδα μας αφού μέσα σε 5 λεπτά έχασε ένα μάτς το οποίο ΔΕΝ χάνετε!! Στο 43' λεπτό ευτυχήσαμε να μειώσουμε το σκορ , πάλι με τον συνήθη ύποπτο Κιούση να σκοράρει και να κάνει το 2-3. Δεύτερο ημίχρονο , πολλές φάσεις κι από τις δύο ομάδες αλλά αυτή που σκόραρε και πάλι ήταν η ομάδα του Πελοπίδα με το σκορ να γίνετε 2-4 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!!
   ....ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!!!!!!!!!!!!

ΣΥΝΘΕΣΗ : Αβραμίδης ( 46' Τζίκας λογ.τρ.) , Τόλιας , Τσαούσης , Λούτσας ( 70' Αίσωπος) , Αντωνίου , Μπάρλος , Γούλας , Τσαμπής ( 60' Παναγιώτου) , Λούλος , Χρήστου , Κιούσης .